10 הדרכים להחלמה מהירה מניתוח קטרקט

ניתוח קטרקט שמטרתו להחזיר לעין את איכות הראייה, הוא לא ניתוח מסובך ולרוב המנותחים משתחררים הביתה עוד באותו היום. לרוב הניתוח המבוצע אינו ניתוח קטרקט בלייזר כפי שנהוג לחשוב כי אם באולטרה סאונד, והוא עצמו אורך כרבע שעה והשהות בבית החולים נמשכת עד 5 שעות מזמן הניתוח. להלן 10 דרכי פעולה שיעזרו לכם להחלים מהניתוח במהרה.

הוצאת קטרקט מתוך העין
דרכים להחלמה מהירה מקטרקט

1. היום הראשון לאחר שמתבצע ניתוח קטרקט, העין נשארת חשופה ולא חבושה כלל, יש לטפטף לתוכה שלוש סוגי טיפות עיניים שהרופא ירשום לכם במהלך השלושה שבועות הקרובים לאחר הניתוח ובמינון שמשתנה.

2. את ההפרשה שמצטברת, בימים הראשונים לאחר ניתוח קטרקט,חובה לנקות רק באמצעות גזה סטרילית עם חומר שמחטה מסוג EYE CARE, רצוי לעשות את זה לפני שמטפטפים את הטיפות.

3. ביום הראשון לאחר ניתוח קטרקט הראייה מעט מטושטשת אך היא תשתפר לאט ותיתכן גם אדמומיות קלה בעיניים. אפשר לטפטף גם טיפות שהן דמעות מלאכותיות כל זמן שרוצים.

4. כדי לשמור על סטריליות וניקיון מרבי של העין, לא מומלץ כלל לשחות בבריכה או בים במהלך חודש לאחר הניתוח.

5. מומלץ לא להתאפר כלל שבועיים לאחר ניתוח קטרקט.

6. בשבעה הימים הראשונים מיום הניתוח מומלץ להרכיב משקפי שמש בשעות היום והאור.

7. מומלץ להרכיב מגן מפלסטיק על העין בזמן שהולכים לישון במהלך השבוע לאחר הניתוח.

8. ניתן להתקלח עד לאזור הצוואר מיום לאחר הניתוח.

9. כל תרופה שאתם נוטלים ניתן להמשיך לקחת אותה כרגיל.

10. חפיפה של הראש מומלצת רק חמישה ימים אחרי ניתוח קטרקט כך שלא יחדרו שמפו וסבון לעיניים.

תופעות לוואי

תופעות שכיחות שיכולות להיגרם לאחר ניתוח הם: גרד בעין או דקירות, תחושה של גוף זר, חול בעיניים, נזלת, נקודות שחורות מול העיניים. במידה ויש כאבים חזקים או שמא ירידה בחדות הראייה, רצוי לגשת לרופא המטפל. לאחר ניתוח קטרקט בלייזר או קטרקט באולטרא סאונד, מתבקש המטופל לגשת לבדיקה של אופטומטריסט כדי להתאים משקפיים. זאת מומלץ לעשות כחודש וחצי לאחר הניתוח.

למידע נוסף: קטרקטהמדריך השלם למנותחי קטרקט

חייג לקביעת תור
ניווט