קטרקט בעין

ניתוח קטרקט בעיניים הוא מושג מוכר ונפוץ בעולם רפואת העיניים בעיקר בקרב אנשים מבוגרים בני הגיל השלישי.

ד"ר יעקב גולדיץ - רופא עיניים מומחה

מדובר על ניתוח שכיח ונפוץ אשר מאות כמוהו מתבצעים בישראל במשך השנה כולה, הן מטעם קופות החולים דרך סל הבריאות והן באופן פרטי על ידי רופאים שהמנותחים בוחרים באופן ספציפי. מדובר על ניתוח קצר ופשוט שאינו אורך זמן רב והמטרה שלו היא  החלפה של עדשה עכורה בעדשה מלאוכותית חדשה.

העדשה שבעין היא החלק שאחראי על שבירת קרני האור החודרות אל תוך העין פנימה ומעביר את האותות והאור אל הרשתית לצורך פענוח והבנת הדמויות על ידי המוח. על מנת שהעדשה תתפקד בצורה יעילה ובריאה עליה להיות שקופה, קמורה, גמישה וסימטרית. כל הפרעה באחת או יותר מהתכונות האלה עלולה להביא לידי מצב שבו הראייה תידרדר ולא תהיה טובה, ברורה, מדויקת וממוקדת כפי שהיא אמורה להיות. אין ספק שמדור בהפרעה של ממש אשר משפיעה על איכות החיים. קשה מאד, עד בלתי אפשרי לחיות באופן שגרתי עם הפרעה ממשית ומורגשת בראייה.

כיום ישנם כמה סוגים של ניתוחי קטרקט בעיניים. הם נבדלים זה מזה בטכניקה שבה בוחר המנתח לבצע את הניתוח. לעיתים יחד עם עכירות העדשה, קטרקט, ישנה גם עכירות של הקרנית ובמקרים אלה יבצע הרופא המנתח החלפה של הקרנית וישתיל במקום הקרנית העכורה קרנית חדשה, תקינה, סימטרית ושקופה.

ישנם רופאי עיניים המבצעים בעצמם את ניתוחי קטרקט בעיניים ויש כאלה אשר יאבחנו, ייתנו את ההמלצה שלהם ויפנו את המטופל אל רופא מנתח אחר. כאשר בוחרים את הרופא המנתח חשוב לוודא שמדובר ברופא עיניים שיש לו ניסיון רב ועשיר בביצוע ניתוחי קטרקט וכך להבטיח את הצלחת הניתוח באופן מיידי לאחר סיומו.

WhatsApp chat
חייג לקביעת תור
ניווט