מנתח קרנית

התחום של רפואת עיניים הוא תחום רחב, מרתק ומגוון אשר הולך ומתפתח עם השנים. רופא מומחה למחלות קרנית ולניתוחי קרנית הוא רופא שעבר תת התמחות נוספת במחלות וניתוחי הקרנית, לאחר סיום התמחות רגילה ברפואת העיניים.

מומחה לקרנית - ד"ר יעקב גולדיץ'

קשת רחבה של פעולות, בדיקות, טיפולים וניתוחים כלולה בתחום זה וגם מדובר בענף ברפואה שמתקדם כל הזמן, מתפתח ושהשיטות בו משתכללות ועוברות שינויים טכנולוגיים מדהימים. כמו בתחומי רפואה אחרים, כך גם ברפואת העיניים ישנם סוגים שונים של טיפולים או ניתוחים שהרופאים צריכים להיות מומחים בהם באופן מיוחד, כמו למשל רופא שהוא מנתח קרנית ולכן יכול לייעץ בנוגע לטיפולים או ניתוחים הקשורים בקרנית ובהשפעה שלה על תקינות הראייה ועל בריאות העין כולה.

מנתח קרנית שיש לו התמחות ספציפית ברפואת הקרנית יכול לתת ייעוץ, טיפול וחוות דעת מקצועית ומעולה במגוון נושאים הקשורים בקרנית העין – החל מניתוחי לייזר המיועדים לתיקון הראייה ולהסרת משקפיים, דרך ניתוח קטרקט אשר נפוץ בעיקר בקרב אנשי הגיל השלישי בניתוחי השתלת קרנית (וישנם כמה וכמה סוגים של ניתוחים אלה). על סמך בדיקות שיבצע יוכל רופא עיניים להתאים לכל מטופל ומטופל את הניתוח או הטיפול שיתאים לו ביותר.

בנוסף לכך, מנתח קרנית המתמחה בתחום זה רואה את המגוון הרחב של בעיות הקרנית ומשמש כיועץ למחלות קרנית גם בקופות החולים וגם בסקטור הפרטי מכיוון ויש לו ידע וניסיון עשירים בתחום.

מנתח קרנית הוא רופא עיניים אשר הוסמך לתפקיד ועבר מגוון השתלמויות מקצועיות הקשורות באופן ממוקד בקרנית. אין ספק שיהיה זה רופא מנתח קרנית בעל ידע עשיר שכדאי יהיה להתייעץ איתו בטרם מקבלים החלטה על ניתוח או טיפול זה או אחר הקשורים בקרנית העין.

רופא שהינו מומחה קרנית יוכל להסביר למטופל מה ההבדלים הדקים בין סוגים שונים של טיפולים או של ניתוחים ולפרט מדוע הוא סבור כי יש לעשות שימוש בדרך טיפול זו או אחרת. המטופל יוכל לסמוך על דעתו של הרופא, שכן יהיה מדובר ברופא עיניים מומחה קרנית שכבר ביצע פעמים רבות את הפרוצדורות המדוברות והידע שלו רחב במיוחד. על סמך מומחיות זו יוכל המטופל לחוש שהוא נמצא בידיים טובות במהלך הטיפול.

WhatsApp chat
חייג לקביעת תור
ניווט